НА ДОБЪР ЧАС, ВИПУСК 2026 НА СУ „КОЗМА ТРИЧКОВ“ - ВРАЦА
Днес, 15 май, беше денят на Випуск 2026 в Средно училище „Козма Тричков“! Ден, изпълнен с вълнение, шумни аплодисменти, много обич и онази специална тъга, която съпътства всяко голямо начало.
Всички погледи бяха вперени в тях – нашите 26 зрелостници от 12.а клас и техния всеотдаен класен ръководител госпожа Петя Александрова. Те извървяха заедно последните си метри като ученици.
Директорът на училището, г-жа Татяна Ангелова, плисна менче с вода пред тях и удари последния училищен звънец, за да им върви по вода по новия и вълнуващ път на живота.
Това изпращане ще се запомни с огромната признателност и емоция, която випускът сподели с всички присъстващи. С много смях и обич бяха раздадени хумористични ленти с титли – от „Мистър Доброто момче“ до „Мистър Закъснение“. Самата г-жа Александрова бе коронована като „Мис Сърцето на класа“ – истинската душа на този невероятен колектив.
От името на целия клас Габи и Ева се обърнаха към своите учители с думите: „Благодарим за уроците, които не са само в учебниците, и за това, че виждахте в нас повече, отколкото ние самите виждахме“. Те им връчиха символични ключове – грамоти за човечност, познание и смисъл.
Празникът на нашия скъп випуск споделиха много родители, учители и официални гости, сред които кметът на община Враца – Калин Каменов, Ирина Иванова (общински съветник) , Петрана Петрова (председател на Обществения съвет) , Мария Димитрова (старши експерт по организация на средното образование в РУО – Враца) и Нели Борчева (дългогодишен директор на училището).
Това вълнуващо тържество нямаше да бъде същото без прекрасните ученици, които вдъхнаха живот и ритъм на всеки един момент.
Чаровните водещи от 8. клас Яна и Елена водиха събитието с изключителен професионализъм и топлота.
Квартет „Лъчезария“ откри празника с прекрасното изпълнение на песента „Приятели“ , а по-късно талантите Маги, Вяра, Ники, Цвети, Слави, Криси и Васи изпълниха вечната и разтърсваща песен „Клетва“. Тяхната музика беше перфектният фон, на който зрелостниците се сбогуваха с училищното знаме.
НА ДОБЪР ЧАС И УСПЕХ, ВИПУСК 2026!
#Випуск2026 #СУКозмаТричков #Изпращане #НаДобърЧас #НовоНачало

Напиши коментар