*

ЗАПРЕТВАТ РЪКАВИ ЗА БОРБА СРЕЩУ ГОРСКИТЕ БРАКОНИЕРИ

|
ЗАПРЕТВАТ РЪКАВИ ЗА БОРБА СРЕЩУ ГОРСКИТЕ БРАКОНИЕРИ

Мобилни полицейски групи ще патрулират в районите на Роман, Мездра, Козлодуй, Враца, Оряхово и Бяла Слатина и ще наблюдават за незаконна сеч на дърва. В екипите ще се включат и лесничеи.
Стриктно ще бъдат проверявани сечищата, камионите, които превозват дървесина, както и складовете за дърва. Нарушенията пък ще се докладват на окръжния прокурор, за да се организира бързо и ефективно досъдебно производство.

За тези мерки се разбраха на среща шефът на Областната дирекция на МВР комисар Росен Иванов, полицейски началници и директорът на горското стопанство Ивайло Ангелов. Причината за събирането при заместник областния управител на Враца е, че това лято има бум на кражбите от държавния горски фонд.


ОЩЕ ОТ "НОВИНИТЕ ОТ ВРАЦА"

box_title_arrow.gifНапиши коментар