(Видео) ПУХКАВИ НОВИНИ ОТ СПАСИТЕЛЕН ЦЕНТЪР ЗЕЛЕНИ БАЛКАНИ
Съвсем в началото на пролетта, вече се появиха и първите излюпени малки в Спасителния център. Никой от екипа на Центъра не се е съмнявал, че това ще са бебетата на дългогодишните ни обитатели – двойката бухали, и техните далечни братовчеди забулените сови. Както и в природата, в Спасителния център тези видове загнездиха първи от всички птици.
И ето че не след дълго се появиха мъниците. Първо разбира се бе бухалчето. Малкото пухче бе свряно дълго време под сигурните криле на майка си, и едва преди две седмици успяхме да го видим. За това ни помогнаха предварително монтираните в клетката камери за видео наблюдение.
Тези дни и забулените сови ни поднесоха прекрасен, но очакван подарък, във вид на две току що излюпени малки. Това надяваме се не е краят, защото на топло, под майката, се белеят още четири яйца.
Полюбувайте се на малкото бухалче, първата излюпена птица за тази година в Центъра.