Близо 200 кг опасни отпадъци предадоха гражданите на община Козлодуй
На 12 април гражданите на община Козлодуй предадоха общо 191 кг опасни битови отпадъци в Мобилния пункт, разположен на паркинга пред сградата на Община Козлодуй.
Сред събраните отпадъци бяха:
лекарствени продукти
киселини и разтворители
луминесцентни тръби
живаксъдържащи уреди
бои, мастила и лепила
смоли и други опасни вещества от бита
Мобилният пункт работи в часовия диапазон от 10:00 до 16:00 ч. и даде възможност на жителите безопасно да се освободят от опасните отпадъци от своите домакинства.
Община Козлодуй е част от Националната система за разделно събиране, последващо третиране и обезвреждане на опасни отпадъци от домакинствата още от 2018 г., съвместно с БалБок Инженеринг АД. Оттогава ежегодно се организира посещение на Мобилния пункт.
Благодарим на всички граждани, които дадоха своя принос за опазването на околната.

Напиши коментар