*

Близо 200 кг опасни отпадъци предадоха гражданите на община Козлодуй

|
Близо 200 кг опасни отпадъци предадоха гражданите на община Козлодуй

На 12 април гражданите на община Козлодуй предадоха общо 191 кг опасни битови отпадъци в Мобилния пункт, разположен на паркинга пред сградата на Община Козлодуй.

Сред събраните отпадъци бяха:

лекарствени продукти

киселини и разтворители

луминесцентни тръби

живаксъдържащи уреди

бои, мастила и лепила

смоли и други опасни вещества от бита

Мобилният пункт работи в часовия диапазон от 10:00 до 16:00 ч. и даде възможност на жителите безопасно да се освободят от опасните отпадъци от своите домакинства.

Община Козлодуй е част от Националната система за разделно събиране, последващо третиране и обезвреждане на опасни отпадъци от домакинствата още от 2018 г., съвместно с БалБок Инженеринг АД. Оттогава ежегодно се организира посещение на Мобилния пункт.

Благодарим на всички граждани, които дадоха своя принос за опазването на околната.

 


ОЩЕ ОТ "НОВИНИТЕ ОТ ВРАЦА"

box_title_arrow.gifНапиши коментар