*

ЗОНАЛЕН ТУРНИР НА УЧЕНИЧЕСКИТЕ ИГРИ ПО ВОЛЕЙБОЛ СЕ ПРОВЕДЕ В БЕЛОГРАДЧИК

|

В спортната зала на Белоградчик се проведе зонален турнир – етап от ученическите игри по волейбол. Участваха отборите на областните първенци от областите Видин, Монтана и Враца при девойките и юношите.

В началото на състезанието Борис Николов – кмет на община Белоградчик, приветства всички участници като пожела спортменско съревнование и успех на всички.
След оспорваните срещи през целия ден по схемата всеки срещу всеки се оформи и крайното класиране. При девойките отборът на СУ „Цар Симеон Велики“ – Видин зае първото място с 2 победи и без загуба. На второ място се класира ППМГ „Академик Иван Ценов“ – Враца с 1 победа и 1 загуба, а на трето място – ФСГ „Васил Левски“ – Монтана.

При юношите на първо място се класира отборът на ПМПГ „Христо Ботев“ – Монтана, на второ място – СУ „Христо Ботев“ – Белоградчик, а на трето място – ПЕГ „Йоан Екзарх“ – Враца.

Победителите в двете групи придобиват участие сред десетте най-силни училищни отбори в България във възрастта 11-12 клас.