*

ЗАВЪРШИХА ОБЩИНСКИТЕ УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ ПО БАДМИНТОН

|

След вчерашните срещи за момчета и момичета 5-7 клас и юноши 8-10 клас, където ОУ „Климент Охридски” с.Тишевица обра всички първи места, днес се изиграха и срещите при девойките 8-10 клас. Два отбора се изправиха един срещу друг, домакините от ПГ „Димитраки Хаджитошин” и Професионалната Гимназиа по търговия и ресторантьорство. В много оспорвани срещи в регламент три от пет победи, ПГТР победиха домакинките с 3-1. В отделните срещи се срещнаха Лидия Георгиева от ПГТР, която победи с 2-1 гейма Стефани Върбанова (8/11, 11/8, 11/9). В среща номер 2 Хризантема Цекова от ПГТР победи Никол Александрова от ПГДХ отново с 2-1, в отделните части (9/11, 11/7, 13/11). В трета среща Деяна Монова от ПГДХ победи съсезатеката на ПГТР Милена Христова с 2-1 гейма (11/2 11/13, 13/11) и направи резултата 1-2 победи за ПГТР. В мача на двойки обаче възпитаничките на ПГТР постигнаха нова победа и с това спечелиха сблъсъка с общ резултат 3-1 победи. Лидия Георгиева и Хризантема Цекова победиха Деяна Монова и Никол Александрова с 2-1 гейма (11/6, 10/12, 11/9). Съставите: ПГТР Лидия Георгиева, Хризантема Цекова, Пенка Георгиева, Цветелина Василева, Милена Христова, Кристина Виделова. Наставник: Анели Нетов и Георги Кръстев. Състав ПГДХ: Деяна Монова, Цветелина Данаилова, Стефани Върбанова, Елизабет Цветанова, Никол Александрова. Наставник В.Коцев