*

ВТОРА ПОРЕДНА ПОБЕДА ЗА ВОЛЕЙБОЛНИЯ ОТБОР СПАРТАК ВРАЦА

|

Втора поредна победа извоюва волейболният отбор на Спартак Враца в среща от 7-ми кръг на ЛВЛ Волеймания, изигран на 27.01. Врачани се справиха с отбора на Топ Волей - Пещера, като съумяха да победят на собствен терен с 3:1 гейма. В първия си домакински мач за 2019 год. Спартак постигнаха втора победа над отбора от гр. Пещера в мач изпълнен с много грешки и напрежение, но и красиви дълги разигравания. Първата част вървеше равностойно и за двата отбора като крайният резултат се реши в края на гейма, който врачани спечелиха с 25:23. Втората част започна с 5 точки преднина за Спартак, след добра серия от сервиси на Владислав Карталов, след което последва разколебаване в посрещането и гостите дръпнаха с 5 точки в средата на частта. Врачани наваксаха при 22:22, но това не бе достатъчно и загубиха. Третият гейм отново вървеше равностойно, като блокът на врачани заработи, а Петър Петров направи добро включване от пейката, като повиши ефективността на атаката. Спартак спечелиха гейма с 25:23. Четвъртата част бе най-напрегната, като Спартак успяха да спечелят гейма и мача при 26:24 точки, след отлични отигравания на Искрен Иванов в атака и на блок в края на гейма. Врачани са на трето място във временното класиране, с 1 точка по-малко от бившия лидер - Волей Строй, но и с мач по-малко. Следващата среща ще се изиграе срещу отбора на Ентусиастите - София, във Враца на 03.02.2019. Спартак излязоха в състав - кап. Владислав Карталов, Владимир Влахов. Петър Петров, Искрен Иванов, Калоян Андров, Станислав Герганов, Георги Божинов и Живко Ленков.