*

ВРЪЧИХА НАГРАДИТЕ ОТ УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ 2012/2013

|

Залата на Природо-математическата гимназия „Академик Иван Ценов” беше домакин по връчване наградите на победителите от общинските игри в осем вида спорт за 2012/2013 учебна година. Награди получиха ученици в три възрастови категории, 5-7 клас, 8-10 клас и 10-12 клас. ВОЛЕЙБОЛ: Момчета 5-7 клас -1 място ОУ „Васил Левски” с учител Момчил Илиев Юноши 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” с учител Димитър Арменов Юноши 11-12 клас – 1 място СОУ „Христо Ботев” с учител Румен Евлоиев Момичета 5-7 клас – 1 място СОУ „Отец Паисий” с учител Николай Григоров Девойки 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” с учител Тодор Тинковски Девойки 11-12 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” с учител Тодор Тинковски БАСКЕТБОЛ: Момчета 5-7 клас – 1 място СОУ „Васил Кънчов” – Елвира Ангелова Юноши 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Николай Бояджиев Юноши 11-12 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Николай Бояджиев Девойки 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Николай Бояджиев Девойки 11-12 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Николай Бояджиев БАДМИНТОН: Момичета 5-7 клас – 1м. ОУ „СВ. Климент Охридски” – с. Тишевица – Николай Златев Девойки 8-10 клас – 1м. ОУ „СВ. Климент Охридски” – с. Тишевица – Николай Златев Момчета 5-7 клас – 1м. ОУ „СВ. Климент Охридски” – с. Тишевица – Николай Златев Юноши 8-10 клас – 1 място ПГ „Димитраки Хаджитошин” Враца – Венелин Коцев ЛЕКА АЛТЛЕТИКА: Момичета 5-7 клас – 1място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Живка Йорданова Девойки 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Живка Йорданова Момчета 5-7 клас – 1 място ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – Нина Любенова Юноши 8-10 клас – 1 място ПТГ „ Н.Й. Вапцаров” – Емил Николов ТЕНИС НА МАСА: Момчета 5-7 клас – 1 място ОУ „Васил Левски” – Момчил Илиев Юноши 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Николай Бояджиев Девойки 8-10 клас – 1 място ПГТР – Георги Кръстев ФУТБОЛ: Момичета 5-7 клас – 1място ПМГ „Акад. Иван Ценов” - Димитър Арменов Юноши 8-10 клас – 1 място СОУ „Христо Ботев” – Пламен Цуров Юноши 11-12 клас – 1 място ПГТ „Н.Й. Вапцаров” – Георги Гергов ШАХМАТ: Момичета-момчета 5-7 клас -1 място СОУ „Васил Къчнов” – Елвира Ангелова Момичета-момчета 8-10 клас – 1 място ПМГ „Акад. Иван Ценов” – Николай Бояджиев ХАНДБАЛ: Момичета 5-7 клас – 1 място СОУ „Отец Паисий” – Николай Григоров Юноши 8-10 клас – 1 място ПГТ „Н.Й. Вапцаров” – Георги Гергов   Бяха наградени и отбори, които достигнаха финали на ученическите игри за 2012-2013. В леката атлетика два отбора се класираха на финали девойки 5-7 клас и девойките 8-10 клас с учител Живка Йорданова. Още един отбор се класира на финалите. Отборът по волейбол за девойки 11-12 клас с учител Тодор Тинковски. Те донесоха сребърен медал, за славата на врачанския спорт. Отборът по бадминтон от с. Тишевица община Враца пък достигна до златни медали за момчетата от 5-7 клас за радост на наставника си Николай Златев. В комплексното класиране отборът на ПМГ събра 142 точки и заслужено спечели приз за най-добре представило се училище в града. Интересно е да се отбележи, че на второ място завърши ПТГ „Н.Й. Вапцаров”, които въпреки, че участват само с 1/3 от възрастовите групи успяха да зарадват наставниците си Емил Николов и Георги Гергов, които дълги години продължават да създават шампиони и да са с основна заслуга за доброто представяне на школото. На трето място се класира ОУ „Васил Левски”, четвъртото място отиде за СОУ „ Христо Ботев”, а петото за СОУ „Васил Кънчов”.