*

ВРАЧАНСКИ ВОЛЕЙБОЛИСТИ С БЛЕСТЯЩО ПРЕДСТАВЯНЕ В ПЕЩЕРА

|

Първата среща на мъжкия отбор на Спартак - Враца от новия 14-ти сезон на ЛВЛ "Волеймания" бе изигран на 14 октомври. Волейболистите от Враца бяха гости на отбора на Топ Волей - Пещера. Началото на първия гейм започна равностойно, но след объркване в редиците на врачани, домакините от Пещера успяха да затворят гейма при 25:17. Във втората част, отборът на Спартак се съсредоточи, нанесе корекции в ротацията си и съумя да покаже традиционно силната си игра. Вторият гейм приключи с 25:18 в полза на врачани, след много стабилна игра на блок и сервис. Тази тенденция се запази и в другите 2 части, които отборът на Спартак успя да вземе с резултат 25:22 и 25:23 и съответно победа с 3:1 гейма. Доброто изпълнение на сервис бе ключово за успеха, като успя да разколебае посрещането на противника, което се оказа важна предпоставка за отбелязването на над 15 точкови блокади за врачани. Важно е да отбележим, че всички от отбора се представиха на ниво и показаха класа. Спартак излязоха в състав: Владислав Карталов /кап/, Владимир Влахов, Петър Петров, Станислав Герганов, Калоян Андров, Искрен Иванов и Живко Ленков.

Следващата среща за отбора на Спартак - Враца е на 21.10.18 г. срещу новака в лигата - "Волей Строй" София, в залата на ХТМУ от 13:00 ч.