*

СТМК ВРАЦА БЕ ДОМАКИН НА ПРОЛЕТЕН ТУРНИР ПО АВТОМОДЕЛИЗЪМ

|

Пролетен турнир, включен в календара на Българска федерация по автомоделни спортове, се проведе на 4 май на писта ,,Огнян Филипов" във Враца. В надпреварата за наградите на Община Враца взеха участие състезатели с 32  модела от  град Пазарджик, Русе, Летница, София, Враца и Козлодуй. Турнирът стартира в 10.00 ч. при отлично подготвена писта и организация, осигурени от домакините - СТМК Враца.

СТМК Враца взе участие в турнира с десет състезателя – Любомир Цветомиров, Никола Костов, Самуил Кулев, Петър Цветков, Петър и Боян Стаменови, Цветелина Кирилова /единствената дама на турнира/, Георги Шиклев, Явор Антонов и Дамян Петров.

Победителите по класове:

On road electro

Клас 1/10  Electric Touring

Състезателите от СК Кинетик Русе -  Кристиян Костадинов и Тодор Томов завоюваха съответно купите за първо и трето място. Представителите на СТМК-Враца Боян  Стаменови и Георги Шиклев заеха второ и четвърто място.

Клас 1/10 Electric Super Stock

Победител отнво стана Кристиян Костадинов от СК Кинетик Русе. Боян Стаменови и Георги Шиклев от СТМК –Враца завоюваха сребърен и бронзов медал, а Явор Антонов и Петър Цветков – шесто и осмо място.

Клас 1/10 Electric Stock (деца и начинаещи)

Любомир Цветомиров  от СТМК-Враца завърши надпреварата на второ  място, Самуил Кулев е трети а Никола Костов остана четвърти /във третото за него състезание/. Първи в този клас стана представителя на гр. Левски - Теодор Ивайлов.

Клас  Electric - свободен

Единствената дама на турнира Цветелина Кирилова от СТМК Враца остана на четвърто място, след технически пролем в един от финалите /изпускайки сигурното и второ място  / . Победител  в този клас е Кристиян Костадинов от СК Кинетик Русе.

Оn road - nitro

К лас  -  1:10  нитро

Победител в оспорваната борба стана Явор Антонов от СТМК Враца, а неговия съотборник Никола Костов завоюва второто място в първото си състезание в този клас .

Клас - 1/8 нитро

Представителите на домакините - Дамян Петров, Явор Антонов и Петър Цвеков заеха първите три места.

Наградите на победителите бяха връчени от Ангел Иванов - председател на постоянната комисия по спорт, туризъм, младежки политики към общински съвет Враца и Георги Тодоров – експерт в Община Враца.

Следваите състезания от календара на Българска федерация по автомоделни спортове е off road турнир на 11 и 12 май в град Банкя и Първи кръг от Държавното първенство на 18 и 19 май, организирано от  СТМК Враца и за наградите на Община Враца.