*

„СПАРТАК“ ВРАЦА ИЗИГРА ПЪРВИЯ СИ МАЧ ЗА НОВИЯ СЕЗОН

|

„Спартак“ Враца изигра първия си мач за новия сезон на 8 октомври на ЛВЛ „Волеймания“. Срещата се проведе в столицата в зала „Панайот Пондалов“ срещу отбора на „Легиона“ (София).

Врачани се поздравиха с победата след  2 часа игра и 3:2 гейма в тяхна полза. „Спартак“ спечелиха първата и четвъртата част, а в тайбрека показаха характер и затвориха мача при 16:14, въпреки че изоставаха с 5:8 при смяната на игрищата. Голямо значение в срещата изигра изпълнението на начален удар като врачани взеха превес при играта на блокада, докато противникът се представи добре в елемента защита. „Спартак“ излезе в състав: Владислав Карталов – капитан, Владимир Влахов- играещ треньор, Искрен Иванов, Георги Божинов, Иван Иванов, Недялко Петков, Димитър Найденов и Марин Иванов – либеро. Дебют за „Спартак“ Враца направиха либерото Марин Иванов и нападателят Димитър Найденов. Следващият мач за единствения мъжки волейболен отбор във Враца е на 22.10.2017 отново в столицата срещу “Bulldogs”.