*

С РАЗГРОМНА ПОБЕДА ЗАВЪРШИ ЕСЕННИЯТ ДЯЛ НА ШАМПИОНАТА ПО ФУТБОЛ ЗА ЮНОШИ СТАРША ВЪЗРАСТ

|

Старшата възраст на Ботев Враца разгроми гостуващия тим на Селановци със 7-1 в последен мач от есенния дял на шампионата. На едно от помощните игрища на стадион „Христо Ботев” момчетата на старши треньора Ивайло Димитров – Зуека не оставиха никакви шансове на гостите и въпреки тежкия терен не пропуснаха възможността да ги разгромят. Мачът започна с вихрени атаки към вратата на гостите и още в 9-та минута Мартин Димитров беше изведен чудесно в наказателното поле, напредна сам срещу вратаря и вместо да се полакоми и да отбележи, подаде на централния нападател Кирил Кръстев, който на празна врата откри резултата. Последваха нови силни атаки на врачани, но те като чели искаха да влязат с топката във вратата и пропиляха няколко удобни възможности за гол. Все пак в 24-та минута след изпълнение на ъглов удар Найджъл Георгиев бе най-съобразителен в наказателното поле и удвои преднината на домакините. Това малко отпусна врачани и в 32-та минута гостите изненадващо намалиха резултата. След едно центриране от фал от ляво на наказателното поле, вратаря на Ботев Иван Печенийски не успя да улови една наглед лесна топка и претичалия Силвестър Борков успя да намали резултата с първата по-сериозна атака на гостите. Врачани отново вдигнаха оборотите и дадоха да се разбере, че срещата няма да излезе от техните възможности и в 37-та минута капитана на врачани Михаел Парасков след самостоятелен рейд през центъра върна преднината от два гола на домакините 3-1. При този резултата завърши и първото полувреме. На почивката наставникът на домакините направи някои промени, но темпото на игра не се промени. В 55-та минута Кирил Кръстев отбеляза второто си попадение в мача и уби тотално интригата. В 64-та Мартин Димитров отбеляза пети гол, след като надбяга защитата от ляво и самостоятелно майсторски завърши атаката. В 77-та минута появилият се през второто полувреме Любомир Кирилов вкара шести гол и направи резултата разгромен, а три минути преди края Мартин Димитров оформи крайното 7-1 за Ботев. Ботев може да се изкачи на трето място в подреждането, ако днес Локомотив Мездра не успее да победи у дома Чавдар (Бяла Слатина), който е лидер в подреждането. Съставите: Ботев Враца: Иван Печенийски, Иван Калеев, Пламен Йорданов, Теодор Букоев, Галин Найденов, Михаел Парасков (к), Краси Милев, Найджъл Георгиев, Мартин Димитров, Вилиян Манолов, Кирил Кръстев (Любослав Стоянов, Стилиан Светославов, Любомир Кирилов, Борис Добрушки, Богомил Илиев, Валентин Парасков   Селановци: Алекс Кимонов, Калин Иванов, Давид Атанасов, Алберто Александров, Силвестър Борков, Александър Тодоров, Ради Борков, Кристофър Петров, Георги Георгиев, Ивко Цеков, Владислав Димитров  (Калоян Алеков, Лъчезар Цветанов, Павлин Панов, Денис Христов)