*

ПРОВЕДЕ СЕ ТРАДИЦИОННИЯТ ДЕТСКИ ФЕСТИВАЛА „БОРОВАНСКИ ВРАБЧЕТА“

|

Днес се проведе традиционният детски фестивала „ Боровански врабчета- 2022г.“ под патронажа на кмета на община Борован инж. Десислава Тодорова.

Фестивалът  се проведе в две възрастови групи :

Първа възрастова група - Участници до 3 – ти клас ;

Втора възрастова група- Участници от 4 – ти  до 7 – ми клас;

Детските таланти   се състезаваха в две категории:

      Изпълнение на българска народна песен;

      Изпълнение на българска забавна песен;

Участниците бяха оценявани от жури в състав:

     Председател: Илиян Донкова – Зам.Кмет на Община Борован

1.Йорданка Каменова – ОУ - Добролево

2.Пенка Гецковска – ОУ - Малорад

3.Мима Иванова – ОУ - Борован

4. Анита Иванова – директор ЦПЛР

Децата се представиха отлично, пяха, танцуваха и много се забавляваха.

Всяко дете получи грамота за отлично представяне. Госпожа Илияна Донкова – Зам. Кмет на община Борован връчи грамотите и наградите.

Награди и грамоти получиха следните таланти:

Ангел Пламенов Ангелов – Най малък участник от ДГ Юрий Гагарин с. Малорад;

Голямата награда на фестивала – Мая Александрова Барован– ОУ „ Отец Паисий“ с. Борован.

Забавна песен – първа възрастова група

Първо Място – Дует: Гергана Христова и Бриджит Борянова от ДГ „ Тошка Петрова“ – филиал с. Нивянин.

Второ място-  Лили Златкова от ДГ „ Тошка Петрова“ с. Борован филиал с. Нивянин.

Второ място – Трио: Божидара Велкова, Виктория Емилова и Катрин Стефанова от ДГ „ Юрий Гагарин“ , филиал с. Добролево.

Трето място – Диана Валериева  - ОУ Св. Св. Кирил и Методий“  от с. Малорад.

Трето място – Дует Румяна Валентинова и Камелия Камелиева от ДГ „ Тошка Петрова „ с. Борован

 

Народна песен – първа възрастова група

Първо място – Сиана Любомирова от ОУ „ Отец Паисий“ с. Борован.

Второ място – Ана Борисова от ОУ „ Св. СВ. Кирил и Методий“ с. Добролево.

 

Забавна песен – Втора възрастова група

Първо Място – Цветелина Асенова от ОУ „ Св. Св.Кирил и Методий“ с. Малорад .

Първо Място – Алиме Руменова от ОУ „ Св. Св.Кирил и Методий“ с. Добролево .

Второ място за квартет: Деница Йорданова, Цветелина Асенова, Виктория Руменова Браян Йорданов.

Второ място на Зоя Петрова – НЧ „ Просвета“ с. Малорад.

Трето Място  на  Милица Николаева от ОУ Отец Паисий с. Борован

Трето място Трио: Камелия Илиева , Цветелина Асенова и Моника Лилова.

 

Поощрителни награди

  1. Николай Валентинов  от ДГ „ Тошка Петрова“ с. Борован.
  2. Диего Камелиев  от ДГ „ Тошка Петрова“ с. Борован.
  3. Мария Тинчова от ОУ с. Борован.
  4. Красимир Красимиров от ОУ с. Добролево.
  5. Крил Кирилов от с. Малорад .
  6. Ивета Христова Божкова от ОУ „ Отец  Паисий“ с. Борован
  7. Венцеслава Райкова Валентинова от ОУ „ Отец  Паисий“ с. Борован

 

 

 


ОЩЕ ОТ "НОВИНИТЕ ОТ ВРАЦА"

box_title_arrow.gifНапиши коментар