*

ОУ "ВАСИЛ ЛЕВСКИ" - ВРАЦА С ПРИЗА В ТЕНИСА НА МАСА

|

ОУ „Васил Левски” спечели общинското състезание по тенис на маса за юноши 8-10 клас. След вчерашните срещи, които определиха четирите най-добри отбора, днес се изиграха и последните мачове от надпреварата. Двата полуфинала, мач за 3-4 място и финал. Срещите се играха в регламент 4/7. В първия полуфинал се срещнаха ОУ „Васил Левски” и ПМГ. В първата среща Вихрен Михалчев от ПМГ победи с 3-0 гейма състезателя на „В.Левски” Преслав Макавеев и даде преднина на свойте. Във втория двубой Пламен Върбанов от „В.Левски”не даде никаква възможност на опонента си Иван Василев и го победи с 3-0 и възстанови статуквото 1-1. Школото на „В.Левски” дръпна с победа повече след като Иво Макавеев победи Николай Костадинов. В мача на двойки Вихрен Михалчев и Иван Василев възстановиха равенството за математиците след победа с 3-1 гейма над Преслав Макавеев и Пламен Върбанов. В много оспорван мач номер 5 Преслав Макавеев победи Иван Василев с 3-1 (9-11, 12-10, 11-6, 11-9) и даде преднина на „В.Левски” 3-2 победи. Математиците с наставник Николай Бояджиев отговориха веднага с победа на най-добрият си тенесист Вихрен Михалчев и изравниха победите 3-3. В решаващия мач обаче Пламен Върбанов от „Васил Левски” не даде никаква възможност за по-оспорван двубой на своя опонент Николай Костадинов и го победи с 3-0 гейма в отделните (-5,-9,-8). Така ОУ „Васил Левски” се класира на финал. В другия полуфинал, който се играеше по същото време, се изправиха ПТГ „Никола Йонков Въпцаров” и момчетата на СОУ „Васил Кънчов”. В първата среща един от най-добрите врачански състезатели по тенис на маса Теодор Петров, който се състезава за „Васил Кънчов”, не остави никакви шансове на Николай Николов от ПТГ и го победи заслужено с 3-0 гейма. Във втората среща оставилият отлични впечатления с играта си Георги Мандински от ПТГ се разправи с Христо Спасов 3-0 гейма и резултата се изравни 1-1 победи. Цветан Ангелов от ПТГ надделя с 3-1 гейма над Мирослав Маринов и даде преднина на своя отбор. В мача на двойки Теодор Петров и Христо Спасов показаха класа и победиха Георги Мандински и Николай Николов с 3-0 гейма (-7,-9,-8). Така резултата стана 2-2. В мач номер 5 Теодор Петров не остави много шансове на Георги Мандански и го победи с 3-0, за да даде преднина на своя отбор 3-2. В следващия мач Николай Николов постигна важна победа над Алекси Димитров с 3-0 и резултата отново беше равен 3-3. Както в предишния полуфинал така и този трябваше да се реши в последния мач. В мач номер 7 Цветан Ангелов надделя над Христо Спасов с 3-0 гейма в отделните части (-6,-7,-6) и даде повод за радост на наставника си Емил Николов, който неотлъчно даваше важни наставления на своите състезатели. В мача за 3 и 4 място състезателите на СОУ „Васил Кънчов” победиха тези на ПМГ с 4-2 победи и заслужено спечелиха престижното трето място, като в най-интересния двубой, най-добрите тенестисти на двете училища и едни от най-талантливите в града Теодор Петров и Вихрен Михалчев спретнаха истинско шоу и показаха тенис от висока класа. Все пак възпитаника на „Васил Кънчов” Теодор Петров победи с 3-1 гейма. Във финалния мач Пламен Върбанов, който също е състезател във врачанския клуб по тенис на маса” даде преднина на „Васил Левски”, като победи с 3-0 Цветан Ангелов. Георги Мандански от ПТГ също победи с 3-0 своя опонент Преслав Макавеев и резултата стана 1-1 победи. Николай Николов даде преднина на механно-техникума с победа 3-0 над Иво Макавеев (-7,-5,-9). В мача на двойки Пламен Върбанов и Преслав Макавеев изглеждаха по сработени от колегите си Георги Мандански и Цветан Ангелов и ги победиха с 3-0 гейма. Резултата стана равен 2-2 победи. Следващия двубой предложи сблъсък Цветан Ангелов и Преслав Макавеев като победата за ПТГ беше задължителна след като в следващия двубой най-добрият и опитен тенесист Пламен Върбанов щеше да се изправи срещу Николай Николов и победата за „Васил Левски” изглеждаше сигурна. Така всичко падна на раменете на Цветан Ангелов от ПТГ, който взе първия гейм с 11-5. Вторият гейм вървеше точка за точка, но Преслав Макавеев спечели с 11-9 и изравни геймовете 1-1. Третият гейм също беше много оспорван и двамата тенесисти бяха подкрепяни от съотборници и треньори и в залата все едно се играеше футболен мач а не тенис на маса. Все пак Цветан измъкна гейма с 11-8 и поведе с 2-1. Пресалав Макавеев показа нужната висота и характер и се върна в мача с 11-8 и 2-2 гейма. В последния решителен гейм мача въвреше много оспорвано, на два пъти играчите искаха почивка за консултация с треньорите и за да поемат малко въздух. Преслав поведе с 4-0 точки, но допусна обрат 5-7, след което поиска почивка, това не се отрази добре на ритъма на Цветан Ангелов и резултата се обърна 9-8 за Преслав Макавеев. Силите на Цветан не стигнаха и Преслав затвори петия гейм с 11-8 и от там и мача с 3-2 гейма. В последния сблъсък за протокола Пламен Върбанов разгроми Николай Николов за когото това бе първо състезание с 3-0 гейма (-2,-5,-7). Така ОУ „Васил Левски” спечели първото място с резултат 4-2 победи и зарадва своя наставник Момчил Илиев. Второто място и много добри впечатления остави отборът на ПТГ „Никола Йонков Вапцаров” с наставник Емил Николов.