*

ОУ „ВАСИЛ ЛЕВСКИ” ГРАБНА ПЪРВОТО МЯСТО ВЪВ ВОЛЕЙБОЛА ЗА МОМЧЕТА 5-7 КЛАС ОТ УЧЕНИЧЕСКИТЕ ИГРИ

|

Днес завърши състезанието от поредния етап на общинските ученически игри по волейбол за момчета 5-7 клас. Безспорни номер едно бяха момчетата на ОУ „Васил Левски”, които на връх честването на 141 години от гибелта на Апостола на свободата успяха да зарадват своя наставник Момчил Илиев и всички присъстващи, които ги подкрепяха в залата на Природо-математическата гимназия, където се играха срещите. Участие взеха четири отбора, след като петият регистриран ПМГ се отказа от участие в последния момент. Отборите бяха разпределени в две групи по два отбора. Група „А” СОУ „Никола Войводов” и СОУ „Христо Ботев”. Група „Б” ОУ „Васил Левски” и ОУ „Кирил и Методий”.
В група „А” СОУ „Никола Войводов” победи СОУ „Христо Ботев” с 3-0 гейма (25-10, 25-11, 25-10). В другата група момчетата на ОУ „Васил Левски” също бяха категорични и победиха със същия резултата ОУ „Кирил и Методий” 3-0, в отделните части (25-8, 25-20, 25-23). Така отборът победител от група „А” СОУ „Никола Войводов” срещна вторият от група „Б” ОУ „Кирил и Методий” в полуфинална среща номер 1. След много драма и нерви момчетата на СОУ „Никола Войводов” победиха с 3-2 гейма своите достойни опоненти от ОУ „Кирил и Методий”. В отделните геймове (10-25, 25-23, 21-25, 25-13,17-15). В полуфинална среща номер 2 победителят от група „Б” ОУ „Васил Левски” победи без проблеми СОУ „Христо Ботев” с 3-0 гейма (25-9, 25-11, 25-4). Така станаха ясни отборите финалисти, а загубилите в битката на полуфиналите се срещнаха в мач за 3-4 място.
Днес се изиграха и двата мача, като в битка за третото място ОУ „Кирил и Методий” победи СОУ „Христо Ботев” с 3-0 гейма (25-9, 25-11,25-4). Във финалната среща отново липсваше интрига, като момчетата на ОУ „Васил Левски” разгромиха опонентите си от СОУ „Никола Войводов” с 3-0 гейма (25-16, 25-10, 25-16). За отбора победител трябва да се отбележат добрите игри във всички срещи на перфектното дуо Преслав Макавеев и капитана Александър Илиев, които освен със силният си сервиз бяха почти безпогрешни и на мрежата, а за техните опоненти беше истинска мъка да се изправят срещу тях. В отбора на наставника Момчил Илиев личаха и имената на двама четвъртокласници, Теодор Димитров и Томислав Костадинов, които въпреки крехката си физика и ниският си ръст показаха много хъс и спортна злоба и бяха също неделима част от подвига на техния отбор.
Класиране: 1. ОУ „Васил Левски”, 2. СОУ „Никола Войводов”, 3. ОУ „Кирил и Методий”, 4. СОУ „Христо Ботев”
Състав ОУ „Васил Левски”: Александър Илиев (к), Преслав Макавеев, Стивън Стефанов, Теодор Димитров, Томислав Костадинов, Бисер Бенков, Емил Рачовски. Наставник Момчил Илиев
Състав: СОУ „Никола Войводов”: Генади Ненков, Мирослав Митов, Илиян Иванов, Иван Велчев, Стилиян Борисов, Денислав Иванов, Веселин Огорелов. Наставник: Георги Георгиев
Състав ОУ „Кирил и Методий”: Ивалин Василев, Денис Алиев, Първан Андреев, Ивайло Спасов, Димитър Тодоров, Георги Петров, Стивън Димитров, Теодор Тодоров. Наставник: Нина Илиева
Състав СОУ „Христо Ботев”: Анатоли Мандински, Златомир Райков, Ангел Кеманов, Томас Димитров, Йордан Каластирски, Петър Петров, Любомир Борисов. Наставник: Румен Евлогиев.