*

ОТЛИЧНО ОТ УЧЕНИЧЕСКИТЕ ИГРИ ЗА ВОЛЕЙБОЛИСТКИТЕ НА ВИДИН

|

Днес в залата на Природо-математическата гимназия във Враца се проведе зонален етап от ученическите игри по волейбол за девойки 8-10 клас. Един от трите най-добри отбора от областите Враца, Монтана и Видин трябваше да определят кой ще продължи в решаващата фаза на игрите. Най-добрият отбор от Враца ЕГ „Йоан Екзарх” посрещна отборите на Природоматематическа гимназия „Eкзарх Антим I” - Видин и Гимназия „ Д-р Иван Панов” гр. Берковица . Жребият рано сутринта определи първи да играят девойките на Видин и Берковица. Тук интрига всякаква липсваше, като опитният отбор на ПМГ от Видин буквално в тренировъчно темпо победи с 3-0 гейма своите опонентки от Берковица. За момичетата от Видин в състава фигурираха пет състезателки от представителните гарнитури на люпилнята за таланти по волейбол Бдин – Вида предвождани от капитанката и Гергана Георгиева и сърцатата Анита Анелиева. Резултата в отделните геймове 25-7, 25-5 и 25-15. След кратка почивка последва и вторият мач за деня, който противопостави фаворитките от Видин и домакинките от ЕГ – Враца. Въпреки, че гостенките от Видин бяха по опитният отбор, момичетата на Росица Димитрова показаха много спортен дух и на моменти бяха равностойни на опонентките си и гостенките от Видин трябваше да хвърлят доста сили за да достигнат до успеха. Все пак те спечелиха с 3-0 гейма ( 25-19, 25-17, 25-15). Силно за домакините игра капитанката Цветелина Георгиева и разпределителката Милица Петрова, но все пак до изненада не се стигна и гостенките от Видин се поздравиха със заслужен успех. В техния отбор трябва да се отбележи силната игра на капитанката Гергана Георгиева, която сякаш правеше каквото си поиска на терена. Тя беше предвождана от опитната и сърцата Анета Анелиева, с която заедно оформят гръбнака на представителния отбор на Бдин – Вида. В последния мач от надпреварата врачанките от ЕГ „Йоан Екзарх” не срещнаха никаква съпротива от девойките на Гимназия „ Д-р Иван Панов” гр. Берковица и ги победиха с 3-0 гейма. Крайно класиране: 1. Природоматематическа гимназия „Eкзарх Антим I” – Видин, 2. ЕГ „Йоан Екзарх -  Враца, 3. Гимназия „ Д-р Иван Панов” гр. Берковица. Състав шампионки: 1. Природоматематическа гимназия „Eкзарх Антим I” – Видин: Анита Анелиева, Виктория Андреева, Виктория Николова, Вероника Валентинова, Гергана Георгиева (к), Йоана Йорданова, Биляна Борисова, Дебора Данчева, Дияна Янева, Йоанна Йорданова. Наставник: Анелия Лападатова Състав: ЕГ „Йоан Екзарх” – Враца: Цветелина Георгиева (к), Гергана Борисова, Теодора Донова, Милица Петрова, Ванеса Димитрова, Цветияна Иванова, Фани Филипова, Цветомила Стоянова, Елина Алипиева, Стефани Луканова. Наставник: Росица Димитрова. Състав Гимназия „ Д-р Иван Панов” гр. Берковица: Лидия Павлова, Милена Богданова, Аделина Иванова, Ваня Алексова, Гергана Георгиева, Ивета Димова, Мария Ангелова, Красимира Маркова, Цветелинка Георгиева, Анжелика Бендурска. Наставник: Камелия Николова.