*

МЪЖЕТЕ НА "ВИДАБАСКЕТ" ПРОДЪЛЖАВАТ БЕЗ ЗАГУБА

|

Видабаскет продължава да е непобеден до момента в мъжката А група, след като записа трудна победа над Балкан -2. Видинчани бяха гости в Ботевград и стигнаха до успеха с резултат 64-55 доста трудно. Въпреки че водеха през цялата среща, те така и не успяха да си създадат комфортен аванс и напрежението бе постоянно. Все пак момчетата на Николай Колев взеха третата си поредна победа, оставяйки балканци с 3 поражения. Видабаскет започна мача страхотно, реализирайки серия от 15-4 за 11 точки преднина само след 4 минути игра. Домакините обаче бързо се взеха в ръце и намалиха дефицита си само до 5 точки след първата четвърт. Тук започна и голямата гонитба в мача. Видинчани успяваха да поддържат малката си преднина, но съперникът бе на косъм от обрат през цялото време. След първото полувреме разликата бе 3 точки в полза на гостите. Темпото се запази и след подновяването на играта, като разликата рядко бе по-голяма от 5 точки. Въпреки опитите си обаче Балкан не успяваше да вземе водачеството, а отборите започнаха последната десетка при 6 точки разлика. Тя бе намалена само до 3 в началото й, но Видабаскет съумя да запази контрола над играта до самия край, за да се поздрави с победата.