*

БОТЕВ ВРАЦА С НОВА ПОБЕДА В КОНТРОЛИТЕ

|

Отборът на Ботев Враца постигна нова победа в контролните срещи, след като надигра тимът на Ботев „Луковит” с резултат 4-2. Проверката се игра на изкуствения терен в Мездра. Момчетата на Бойко Величков могат да съжаляват, че не стигнаха до по-резултатна победа, като на моменти и позамръзналият терен не позволяваше на по техничния тим да завърши по най-добрия начин открилите му се възможности. Врачани започнаха със състав: Христо Митов, Руслан Куанг, Дарко Савич, Едоардо Дзита, Симеон Иванов, Дани Васев, Йордан Апостолов, Юли Ненов, Владислав Романов, Илия Илиев (к), Жак Коен. Ботевци започнаха по-настървено срещата и още в осмата минута резултата бе открит. След добър пробив отдясно на завърналият се в Ботев – Руслан Куанг топката бе центрирана остро по-земята на символичните гости от Луковит, там стража Антон Антонов не се намеси по най-добрия начин и претичалия Жак Коен бутна топката за 1-0. Врачани продължиха да владеят коженото кълбо по дълго, и не даваха много възможности на своите съперници. Все пак при едно неразбирателство в отбраната на врачани, гостите стигнаха до изравняване на резултата. В 16-та минута Илиев от гостите прати топката зад гърба на вратаря Митов. Това не повлия на настроението на врачани и те заиграха с още повече хъс и желание. В 30-та минута в игра се появи Светослав Валериев, който се завърна след изтърпяна контузия. Точно в тази минута Ботевци, които в тази среша играха в червено получиха право да изпълнят пряк свободен удар от ляво на вратаря Антонов. Зад топката застана капитана Илиев, които центрира на далечната греда и защитника на гостите Василев в опит да попречи на Жак Коен да отбележи втори гол, сам бутна топката в собствената си врата за 2-1. Още в следващата атака врачани стигнаха и до трети гол след много ходова комбинация Йордан Апостолов изведе най-добрият за врачани през първите 45 минути Илия Илиев и той майсторски мушна кълбото под плонжа на Антонов 3-1. До края на срещата остана време за още един гол на врачани. Негов автор бе защитникът Дарко Савич, който се възползва от добро центриране от ляво и с премерен удар с десния крак направи резултата 4-1. През вторите 45-мин в игра за врачани се появиха Веселин Цветковски, Кирил Иванов, Емануил Борисов, Камен Каменов, Т. Крумов, Иван Ранков, Цветомир Валериев, Румен Рангелов, Тихомир Найденов, Годженяшки, Найджъл Георгиев. През втората част отново врачани бяха по-дейният отбор, като трябва да се отбележи доброто включване на Цветомир Валериев, които с доброто си виждане на играта захранваше с пасове Румен Рангелов и Тихомир Найденов в предни позиции, като само заледеният терен не позволи на врачани да стигнат до още голове. Тихомир Найденов бе близо на два пъти, като негов удар с десния крак профуча на сантиметри от десния стълб на гостите. Найджъл Георгиев също можеше да запише името си сред гол майсторите малко след като се появи в игра, но не успя да се възползва от добрият пас на Румен Рангелов и стреля в тялото на вратаря. Все пак падна и един гол през втората част. Той бе за символичните гости от Лукови, а негов автор Антон Гайдарски от пряк свободен удар в 79-та минута. При този резултат 4-2 завърши поредната контрола за врачани. Така след победите над Елит (София) и Локомотив също от София, днес възпитаниците на Бойко Величков надиграха третият в Северозападната „В” аматьорска футболна група състав на Ботев (Луковит). За гостите срещата започнаха Антон Антонов, Станислав Иванов, Иван Иванов, Тони Паликрушев, Васил Канев, Митко Красимиров, Иван Стойчев, К. Петков, Владислав Симеонов, И. Илиев, Вл. Василев.