*

БДИН-ВИДА (ВИДИН) И СПАРТАК (ПЛЕВЕН) В ЛЮТА БИТКА В ГРУПА „Б” НА ДЪРЖАВНОТО ПЪРВЕНСТВО ПО ВОЛЕЙБОЛ ЗА ДЕВОЙКИ МЛАДША ВЪЗРАСТ

|

Днес в залата на Природо-математическата гимназия стартира регионален кръг от държавното първенство по волейбол за девойки младша възраст. Седем отбора бяха разделени в две групи, като домакинките от Враца изтеглиха сравнително лек жребии и заедно с отборите на Павликени и Царевец (В.Търново) оформиха група „А”. В другата група „Б” попаднаха изявените фаворитки и основни конкурентки на врачанки тимове на Спартак (Плевен) и Бдин-Вида (Видин). Групата беше допълнена още от Раковски (Севлиево) и Чавдар (Бяла Слатина). След изиграването на мачовете в групите победителите от тях се срещат в мач за 1-2 място и печелят правото да се класират в следващия зонален етап на надпреварата. Завършилите на второ място в групите ще спорят за 3-4 място а третите за 5-6 място. Първата среща в група „Б” предложи сблъсък между Спартак (Плевен) и Раковски (Севлиево), като разликата в класите бе огромна и плевенчанки победиха с категоричното 3-0 гейма (-8,-8,-12). Другият претендент за първото място в групата тим на Бдин-Вида (Видин) също постигна резонна победа с 3-0 гейма. Видинчанки победиха Чавдар (Бяла Слатина), като затвориха геймовете съответно на (-12,-19,-10). Третият мач в групата и съответно втори за отборите играха Чавдар (Б. Слатина) и Раковски (Севлиево). Момичетата от Бяла Слатина показа много желание и себераздаване и заслужено победиха с 3-0 гейма (-13,-13,-16). Последният мач за деня беше черешката на тортата. Спартак (Плевен) срещу Бдин-Вида (Видин). Малцината зрители изгледаха истински трилър в пет гейма в който плевенчанки успяха да излъжат своите опонентки. В този двубой който и да беше победил щеше да е заслужено, но само един трябваше да се класира напред в надпреварата. Срещата започна много добре за видинчанки, които поведоха с 9-1 точки в първия гейм а момичетата от плевен, като чели още не бяха влезли в мача. Все пак с добра и борбена игра те се добраха до равенство 17-17, но с много воля и страхотна игра девойките на Бдин-Вида спечелиха гейма с 25-22. Последва гейм за плевенчанки, които се възползваха от отпускане в редиците на Бдин-Вида 25-19 и 1-1 гейма. Третият гейм бе много оспорван, но видинчанки ликуваха след 25-21 и 2-1 гейма. Четвъртият плевенчанки хвърлиха всички усилия за да докарат мача до тайбрек и успяха след 25-19 и 2-2. В тайбрека Спартаклийки поведоха с 4-0 и изглеждаше, че победата им е в кърпа вързана. Девойките на Бдин-Вида бавно топяха разликата до 7-9, но след последвалото прекъсване от наставника на Спартак разликата набъбна до 14-10 в полза на плевенчаки. Всичко изглеждаше решено, но с много воля видинчанки спечелиха нови две точки за 12-14. До обрат обаче така и не се стигна. В следващата атака една добра блокада на плевенчанки им донесе победата с 3-2 гейма.
Силно за победителките игра Патрисия Йорданова, която бе много сигурна и пред мрежата и в защита. Тя показа много спортна злоба и непрекъснато надъхваше своите съотборнички за победа. За видинчанки пък трябва да отбележим невероятната игра на капитанката Гергана Георгиева, която като чели беше навсякъде по терена. В защита безупречна, а в нападение почти безгрешна. Играта и на мрежата беше съпроводена от бомбени забивки и много добър поглед върху играта, който понякога  и помагаше да преодолее технично блокадите на плевенчаки. Сервизът и също бе силно оръжие и помагаше в нужните моменти. Всички в залата бяха на мнение, че ако се работи правилно с това момиче, то може да се очаква едно нейно бляскаво бъдеще.
Така за утре останаха да се доиграят две срещи от група „Б”. Бдин-Вида – Раковски и Спартак – Чавдар. След това ще започнат срещите за разпределяне на местата от 1 до 7. Срещите ще започнат в 9-30 отново в залата на ПМГ. Състав Спартак (Плевен): Теодора-Софи Зъмчева, Николета Паунова, Стефани Божинова, Марина Василева, Никол Дренска, Михаела Каменова, Стефка Стефанова, Белослава Гойчева, Патрисия Йорданова, Стела Горанова. Треньор: Кръстьо Лабешки Състав Бдин-Вида (Видин): Гергана Георгиева (к), Михаела Гулева, Цветелина Цокова, Вероника Валентинова, Елена Георгиева, Ева Христова, Дебора Данчева, Анита Горанова. Треньор: Сн. Гечева Състав Раковски (Севлиево): Нели Станчева, Преслава Драшкова, Александрина Чечева, Пламена Йорданова, Симона Събева, Йоана Монева, Михаела Минчева, Гергана Йорданова. Треньор: Валери Илиев Състав Чавдар (Бяла Слатина): Ванеса Ангелова, Одри Аспарухова, Йоанна Заркова, Нелина Мануилова, Петя Петрова, Беатриса Бойкова, Виктория Димитрова, Изабела Аспарухова, Флора Богомилова. Треньор: Севина Кадриева