*

160 АТЛЕТИ ОТ 21 КЛУБА ОТ ЦЯЛАТА СТРАНА ВЗЕХА УЧАСТИЕ В XVIII ШОСЕЕН ПРОБЕГ „3 МАРТ” В МЕЗДРА

|

Навръх националния празник на Република България - 3 март, в Мездра се проведе XVIII Републикански шосеен пробег „3 март”. В него взеха участие 160 атлети от 21 спортни клуба от цялата страна - Атлет (Мездра), Атлетик 90 (Луковит), Азимут и Спортико (София), Локомотив (Дряново), Локомотив София - Никола Карапетров, Милка Михайлова (Перник), СК Мизия, Младост 2012 (Благоевград), СКЛА Нови пазар, Оборище (Панагюрище), Олимпия, Павел Павлов и АК „Враца“, Русе Кар, Спартак (Койнаре), Средногорски атлет (Пирдоп), Стратеш Атлетик (Ловеч), Тракия 96 (Пловдив), Черно море - Атлетик (Варна) и СКЛА Шумен, както и от градските училища СУ „Иван Вазов“, ПГ „Алеко Константинов“, ОУ „Христо Ботев“ и ОУ „Св. св. Кирил и Методий“. Те се съревноваваха на дистанции от 300 до 5000 м, разделени в 7 възрастови категории.

При мъжете, които бягаха 5000 м, победи националният рекордьор на 3000 м стипълчейз Митко Ценов (Атлет - Мездра) с време 16:18.32 мин. Негови подгласници станаха Георги Гергов (Стратеш Атлетик - Ловеч) и Мирослав Спасов (Младост 2012 - Благоевград).

Първа на 3000 м при жените финишира Маринела Нинева (Локомотив - Дряново) с време 10:48.45 мин., следвана от Елица Тодорова (Средногорски атлет - Пирдоп) и Билсерин Сюлейман (СКЛА Нови пазар).

Най-бърз при юношите ст. възраст, които също се съревноваваха на 3000 м, бе Иван Иванов (Оборище - Панагюрище). Втори се нареди Иван Андреев (Русе Кар), а трети - Любомир Иванов (АК Павел Павлов - Враца).

При девойките ст. възраст без конкуренция на двукилометровата дистанция бе Стефани Стоянова (Локомотив Сф - Никола Карапетров), пред Марияна Мутафова (Атлетик 90 - Луковит) и Екатерина Грозева (Тракия 96 - Пловдив).

На 2000 м при юношите мл. възраст над всички доминира Емил Веселов (Спартак - Койнаре), следван от Георги Стефанов (Спортико - София) и Митко Деянов (Атлетик 90 - Луковит), а на 1500 м при девойките мл. възраст победи Дуйгу Адилова (СКЛА Нови Пазар), която изпревари Анахид Руменова (Спартак - Койнаре) и Мариела Стоилова (Оборище - Панагюрище).

В останалите възрастови категории призори станаха:

VII-VIII клас, момчета (1500 м) - Илиян Петков (Атлетик 90 - Луковит, Красимир Събев (СКЛА Шумен), Лука Ралчев (Оборище - Панагюрище), момичета (1000 м) - Аделина Павлова (СКЛА Шумен), Аника Атанасова (Средногорски атлет - Пирдоп), Виктория Сивева (СК Милка Михайлова - Перник);

V-VI клас, момчета (1000 м) - Мартин Раленеков (Оборище - Панагюрище), Николай Йорданов (СК Мизия), Кристиян Асеновски (СК Мизия); момичета (800 м) - Мелани Венциславова (Атлет - Мездра), Калина Димова (СКЛА Шумен), Йоана Йорданова (СК Милка Михайлова - Перник);

III-IV клас, момчета (800 м) - Ангел Дарандашев (Атлетик 90 - Луковит), Ангел Стефанов (СК Азимут - София), Иван Калинов (Атлет - Мездра); момичета (500 м) - Елеонора Ангелова (Атлет - Мездра), Габриела Александрова (СК Милка Михайлова - Перник), Сияна Митова (Атлет - Мездра);

I-II клас, момчета (300 м) - Емилиян Момчилов (СК Мизия), Иван Иванчев (АК Враца), Дани Иванов (Атлет - Мездра); момичета (300 м) - Валена Георгиева (СК Милка Михайлова - Перник), Натали Иванова (Атлет - Мездра), Емилия Гьонова (Олимпия - Враца).

Призьорите в отделните възрастови групи получиха медали, грамоти и парични награди. Общият награден фонд на шосейния пробег бе 2560 лв.

Неофициалното комплексно класиране по медали оглавиха домакините от СК Атлет (Мездра) с 3 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала. Със специални награди бяха отличени най-малките участници в спортната проява - Елиас Насеф (Олимпия - Враца), на три години и половина, и 4-годишната Беатрис Стоянова (Атлет - Мездра). Главен съдия на състезанието бе доайенът на леката атлетика в Мездра Георги Митев, почетен гражданин на общината.

Мирослав Гетов, Община Мездра 

 

 

 

 

 


ОЩЕ ОТ "НОВИНИТЕ ОТ ВРАЦА"

box_title_arrow.gifНапиши коментар

това не трябва да се забравя! това не трябва да се забравя!
cez